Info w nagłówku

 

Kontakt

Świat Sypialni

Ulica: Puławska 48

05-500 Piaseczno

Telefon: 502-685-450

E-mail: asia@swiat-sypialni.pl

Włoski materac piankowy MEDICAL X-Static, Mollyflex

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: ok. 21 dni
Cena: 2 640,00 zł 2640.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

MEDICAL X-Static    

Medical X-static to materac do użytku nawet w ciągu dnia! Jest to produkt medyczny klasy 1, a także może być pomocny w leczeniu fizjoterapeutycznym!

Medical X-Static to nie tylko pianka przeciwodleżynowa, ale także skuteczne lekarstwo do stosowania, gdy odczuwamy ból pleców i szyi.

Połączenie trzech podstawowych elementów pozwala ciału przyjąć idealną pozycję; z pewnością wpływ może wydawać się sztywny, ale temperatura ciała ludzkiego (36 ° C) pozwala na homogeniczną adaptację nawet tym, którzy ważą bardzo mało. Tam, gdzie waga nie oddziałuje na materac, interweniuje temperatura.

Materac Medical X-Static jest certyfikowanym produktem medycznym, co poparte jest licznymi badaniami, gwarantującym użytkownikom zdrowy, komfortowy sen. Zastosowanie w tym modelu odpowiednich materiałów może być znacznie pomocne w terapii przeciwodleżynowej.

 

Nowoczesne technologie i materiały wprowadzają liczne korzystne zmiany w naszym życiu, dotyczy to również produkcji materacy. Materac Medical X-Static jest tego wynikiem, zastosowana pianka pamięci kształtu Viscofoam o gęstości 60 kg/m² idealnie układa się kształtu ciała niezależnie od pozycji w której śpimy jednocześnie bardzo precyzyjnie redukując ciśnienie i naciski materaca, usprawniając przepływ krwi. Stąd jest to materac mający zastosowanie w profilaktyce medycznej. Wycinana konturowo środkowa i dolna warstwa wykonana z pianki New-Lattex® jest znakomitym podłożem podpierającym kręgosłup i mięśnie. Jej sprężyste oddziaływanie podobnie jak lateks zapewnia efekt komfortu i ogranicza przewracanie się z boku na bok.

Obecność w tkaninie pokrowca z włókna węglowego Carbon X-System stwarza barierę przed smogiem elektromagnetycznym i ładunkami elektrostatycznymi, które dzisiaj atakują środowisko, w którym żyjemy. Zawdzięczamy to charakterystyce morfologicznej węgla. Dodatkowo dzięki zastosowaniu włókna carbonu znika efekt elektrostatyczny przez co tkanina nie przyciąga kurzu pozostając czystą i higieniczną. Obecność srebra w tkaninie stwarza praktyczną barierę przeciwko mikroorganizmom głównie bakteriom, roztoczom i grzybom, których działanie jest bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia.

Pokrowiec jest wykonany z tkaniny X-Carbon, izoluje od rdzenia, zwiększa komfort i chroni przed kurzem. Odporny i zmywalny w wodzie w 60 ° C

 

Wysokość materaca 22 cm

Twardość materaca 1 2 3 4 5 6 (w skali od 1 do 6. Twardość materaca 4)

Gwarancja:
10 lat na rdzeń materaca, 2 lata na pokrowiec materaca

BUDOWA RDZENIA MATERACA

Pianka Viscofoam® - 7cm
A (gęstość 60 kg/m, stabilność 2.0 KPA)

Pianka Newlatex® wysokoelastyczna - 8,5cm
B (gęstość 32 kg/m², stabilność 3.6 KPA)

Pianka Newlatex® wysokoelastyczna
(gęstość 33 kg/m², stabilność 3.9 KPA)

   

 


Pianka Viscofoam® - 7cm A (gęstość 60 kg/m, stabilność 2.0 KPA)

VISCOFOAM / WATERLILY®

 

Jest to podstawowy materiał stosowany do produkcji materacy Mollyflex, ze względu na jego unikatowe właściwości punktowego rozłożenia nacisku, absorbcji oraz rozprowadzania ciężaru ciała stopniowo i równomiernie. Viscofoam Waterlily® to lekko sprężysta pianka o strukturze otwartych komórek, łatwo dostosowująca się naturalnego działania termicznego ciała. Dzięki zwiększonej elastyczności materiał ten szybciej adoptuje się do naszego ciała co jest znacznie bardziej komfortowe podczas zmieniania pozycji podczas snu. Pianka Waterlilly jest całkowicie ekologicznym, pienistym materiałem odpornym na trwałą deformację. Pianka ta stanowi całkowicie nowatorską koncepcję komfortu w łóżku.

Pianka Newlatex® wysokoelastyczna - 8,5cm B (gęstość 32 kg/m², stabilność 3.6 KPA) / Pianka Newlatex® wysokoelastyczna (gęstość 33 kg/m², stabilność 3.9 KPA)

NEWLATTEX®

 

To innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie produkcji materacy, połączono właściwości pianki wysokoelastycznej ze sprężystością lateksu otrzymując materiał o wysokiej sprężystości, trwałości i komforcie. Materiał ten bardzo dobrze podpiera wagę ludzkiego ciała reagując odpowiednio na nacisk, właściwie stabilizuje poszczególne odcinki kręgosłupa, zwiększa komfort spania poprzez idealne dopasowanie się do ludzkiego organizmu. Newlattex jest produkowany w różnych stopniach twardości po to, aby tworzyć materace dostosowane do potrzeb klientów.


BUDOWA POKROWCA MATERACA

Bariera przed smogiem elektromagnetycznym
i ładunkami elektrostatycznymi

Dzięki zastosowaniu włókna carbonu znika efekt
elektrostatyczny przez co tkanina nie przyciąga kurzu
pozostając czystą i higieniczną.

Włókno węglowe/carbon , srebro,
syntetyczne włókno antyalergiczne, poliester

 

X – STATIC SYSTEM®

 

Obecność w tkaninie z włókna węglowego/carbon i srebra stwarza barierę przed smogiem elektromagnetycznym i ładunkami elektrostatycznymi. Charakterystyka morfologiczna węgla tworzy stałą osłonę lub odrzuca takie promieniowanie. Z tego powodu Mollyflex wykorzystuje tę specjalną technologię - Carbon XSISTEM ® - do wytwarzania tkanin materacowych, które poza zapewnieniem maksymalnego komfortu łączą w sobie najbardziej zaawansowane technologie zapobiegania promieniowaniu elektromagnetycznemu. Dodatkowo dzięki zastosowaniu włókna carbonu znika efekt elektrostatyczny przez co tkanina nie przyciąga kurzu pozostając czystą i higieniczną.

 

   

Właściwości materaca:

Ekologiczna produkcja bez CFC Zdejmowany pokrowiec Nie Odwracalny  Antybakteryjny  Bariera węglowa
Antyodlezynowy  Odpowiedni do stelaży regulowanych  Pakowany próżniowo  Pranie w 60c  Pianka pamięci kształtu
Włókno antyalergiczne Ortopedyczny Odprowadza wilgoć Odporny na deformowanie się System wentylacji

 
 
Certyfikaty:
 

CERTIPUR

CertiPUR to dobrowolny program testów, analiz i certyfikacji właściwości środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa pianki poliuretanowej wykorzystywanej w pościeli i aplikacji w  materacach wyściełanych . Materace są również zawarte w tych dwóch kategoriach. Certyfikacja Certipur określa substancje, których nie można wykorzystać do produkcji pianek poliuretanowych, do substancji obecnych w materacach, i określa ścisłe maksymalne wartości graniczne dla niektórych składników.

 

ZAUFANIE DO TEKSTYLIÓW

 

OEKO-TEX® Standard to niezależny system kontroli i certyfikacji dla całego świata tekstylnego, począwszy od surowców, przechodzenia z półproduktów i dotarcia do produktów gotowych, po wszystkich fazach przetwarzania.

Oto kilka przykładów certyfikowanych artykułów:

  • przędze surowe i barwione / melaminowe;
  • tkaniny i dzianiny surowe i barwione / melaminowe, artykuły pakowane (odzież wszelkiego rodzaju;
  • artykuły gospodarstwa domowego, bielizna pościelowa, artykuły z frotte, zabawki tekstylne itp.

 

 

 

SILPURE

SILPURE to antybakteryjne leczenie tkanek, które zapobiega rozmnożeniu bakterii.

Środowisko, w którym żyjemy, jest zamieszkane przez bakterie, z których wiele jest nieszkodliwych, a nawet pożytecznych dla organizmu.

Inne jednak stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia, a gdy znajdą odpowiednie środowisko, będą się mnożyć w postępie wykładniczym. Bakterie potrzebują źródła pożywienia, aby się pożywić, które może być po prostu zrobione z potu na ubraniu. 

Dzięki właściwościom antybakteryjnym jonów srebra, zabieg  SILPURE  daje tkankom możliwość znacznego ograniczenia rozwoju takich bakterii. 

X-SISTEM CARBON

 

X-SISTEM CARBON

Dzięki materiałowi z włókna węglowego, z którego wykonane są materace, Mollyflex jest w stanie zaoferować produkt o najwyższej jakości, który pozwala na rozładowywanie ładunków elektrostatycznych i zapewnia głębszy i bardziej spokojny sen.

Włókno węglowe samo w sobie podsumowuje właściwości materiałów należących do najbardziej zaawansowanej technologii o właściwościach tradycyjnych włókien naturalnych. Dlatego praktyczność i komfort współistnieją z technologią i awangardą .

BRAK SMOGU ELEKTROMAGNETYCZNEGO

Obecność włókna węglowego w tkaninie tworzy barierę przed zanieczyszczeniami elektromagnetycznymi i ładunkami elektrostatycznymi, które dziś atakują środowiska, w których żyjemy.

DZIAŁANIE EKRANUJĄCE

Promieniowanie elektromagnetyczne , generowane teraz z wielu źródeł, począwszy od dla systemów telekomunikacyjnych do urządzeń domowych częstsze codziennego użytku, odsłonić całą społeczność do wypełniaczy promieniowania tysiące razy wyższe niż normalnie występuje w przyrodzie. Charakterystyka morfologiczna węgla tworzy stałą tarczę, która odrzuca te promienie. Z tego powodu Mollyflex używa tej specjalnej technologii X-SISTEM Carbon do produkcji materacy, która oprócz zapewnienia maksymalnego komfortu, łączy w sobie najbardziej zaawansowaną technologię ekranowania promieniowania elektromagnetycznego.

ANTYSTATYCZNE

Ładunki elektrostatyczne generowane są za pomocą mechanizmu intuicyjnie prostego: tarcie między dwoma przedmiotami może prowadzić do przenoszenia elektronu z jednego obiektu do drugiego, wytwarzając irytujące ładunki elektryczne, które często nam przeszkadzają. Zastosowanie węgla, samoistnie przewodzącego, pozwala na nieszkodliwe rozproszenie tych ładunków.

STANDARDY HIGIENICZNE

Współczesne społeczeństwo dąży do przyjęcia coraz wyższych standardów sanitarnych. Węgiel w pełni spełnia tę potrzebę, ponieważ antybakteryjny , pozwala na nieszkodliwe rozproszenie tych ładunków.

PRZYJEMNOŚĆ SPANIA NA MATERACU Z WŁÓKNA WĘGLOWEGO

Spanie na materacu wykonanym z włókna węglowego pozwala naszemu ciału rozładować nagromadzony ładunek elektrostatyczny; dlatego będziesz mógł mieć głębszy i dzięki temu bardziej spokojny sen. Szacuje się, że przy użyciu aktywnego materaca, korzystny efekt X-Sistem Carbon zmniejsza potrzebę odpoczynku, pozostawiając więcej czasu na aktywne życie.

SREBRNY BEZPIECZNY, tkaniny w srebrnym włóknie

 

SREBRNY SEJF

Specjalna tkanina antybakteryjna wykonana z włókna srebrnego. Jest wykorzystywany przez Mollyflex do tworzenia specjalnej linii materacy o silnym składniku przeciwbakteryjnym.

SREBRNY BEZPIECZNY, TKANINA Z SREBRNYM WŁÓKNEM

Nowoczesna medycyna zachodnia uznaje, że srebro jest najskuteczniejszym środkiem przeciwdrobnoustrojowym. W rzeczywistości, dzięki swoim właściwościom, dziś jest wykorzystywany do produkcji włókien tekstylnych stosowanych do produkcji materacy, które charakteryzują się wytrzymałością oraz funkcją przeciw roztoczom i przeciwdrobnoustrojowym .

 

PRZECIWBAKTERYJNY

Na początku XX wieku uważano go za główny antybiotyk: stosowano go w cienkich prześcieradłach do leczenia ran. Przez około dziesięć lat srebrne włókno, otrzymywane z warstwy czystego srebra w połączeniu z włóknem tekstylnym, jest wykorzystywane w przemyśle i medycynie. Niedawno uruchomiono także na rynku produkty konsumenckie, aby odpowiedzieć tym, którzy wymagają bezpiecznego i skutecznego środka przeciwko tworzeniu się drobnoustrojów.

ANTYSTATYCZNE

Spośród wszystkich pierwiastków, srebro ma najwyższe wartości przewodnictwa elektrycznego. Ta specjalna funkcja pozwala błyskawicznie rozpraszać dokuczliwe ładunki elektrostatyczne. Z tego powodu Mollyflex wykorzystuje go do realizacji określonej linii materacy.

NAPROMIENIANIE I ODBLASKI

Reguluje temperaturę ciała dzięki mocy napromieniowania (która polega na oszczędzaniu ciepła wytwarzanego przez ludzkie ciało) i odbijaniu (równomierny rozkład tego samego ciepła ludzkiego na zewnątrz).

PERMANENT EFFECT

Srebrne włókno jest nieodwracalnie połączone z polimerem, aby fizycznie stać się jednym z włóknem. Gwarantuje to trwałość jego funkcji przeciwdrobnoustrojowej w czasie . Ta funkcja jest trwale odporna na wiele zmywań.

PRZECIWDROBNOUSTROJOWY MECHANIZM JONÓW SREBRA

Jony srebra reagują i wiążą się z enzymami komórki drobnoustroju, hamują aktywność enzymów i rozmnażanie się samych mikroorganizmów w celu ich ugaszenia.

ZAPACH

Udowodniono, że srebrne włókno ma silne właściwości antyzapachowe. 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl